Dvojdom 16

Kvalitné bývanie hľadá pravdepodobne každý z nás, minimálne po určitú časť svojho dospelého života. Niekto ho nájde veľmi ľahko, pozná svoje životné hodnoty a veľmi dobre zvládne nájsť aj bývanie jemu vlastné. Mnoho kritérií pri výbere bývania sa však v živote môže zmeniť či úplne otočiť.

Dvojdom 16 Dvojdom 16

Pre väčšinu ľudí ale zostáva v živote jedna hodnota nemenná. Hodnota často najdôležitejšia, hodnota veľmi prirodzená o to viac vo výsledku zanedbávaná. Tou hodnotou je spoločnosť naozaj blízkych ľudí. Bývať so svojou ženou a deťmi sa zdá byť väčšinou samozrejmé, často už tak samozrejmé nebýva zachovanie úzkych vzťahov so svoju "rodinou z mladosti", keď bol človek ešte tou menej zodpovednou súčasťou domácnosti. Pokiaľ nevlastníte hektárový pozemok, kam by sa pohodlne zmestili dva samostatné domy, ponúka sa stavba bývanie dvojgeneračného - dvojdomu.

Dvojdom 16

Dvojdom 16 je veľmi dostupným riešením pre všetkých, ktorí si chcú dvojgeneračné bývanie pre svoj spokojný život zariadiť. Zásadné je veľmi dobré rozloženie domu. Dva domy so sedlovou strechou, prisadené k sebe. Štíty domov sú voči sebe uskočené. Výsledný pôdorysný priemet do Z čiastočne delí záhradu do súkromných zón, kam je vidieť vždy iba z jedného z bytov. Veľkosť domu je optimalizovaná na iba dokonale využiteľné priestory. Žiadne zbytočné plytvanie sa nekoná, napriek tomu úsporné rozmery výslednej dispozície s bytmi 3kk a 2kk prinášajú skvelé bývanie.

Izby sú opticky čo najviac presvetlené a prepojené so záhradou, chodby sú skrátené na najmenší možný rozmer a technické zázemie domu je zakomponované do vstavaných skríň v zádverí väčšej bytovej jednotky domu. Vďaka tomuto sa vstupné priestory stávajú priestrannejšie, ale stále rovnako praktické, ako pri využití samostatnej technickej miestnosti. Dispozícia 2kk v daných rozmeroch poskytne pohodlné bývanie pre jedného člena staršej či naopak dospievajúcej mladšej generácie. Pri pár drobných úpravách je možné tento byt mierne zväčšiť a bez problémov vytvoriť bývanie pre dvoch. Dobré rozdelenie týchto dvoch sekcií domu otvára dvere viacerým možnostiam pre využitie menšej časti domu. V prípade nevyužitia pre bývanie druhej generácie je možné byt prenajímať, urobiť z neho hosťovský dom, upraviť ho na dielňu, podnikanie alebo i garáž. Ak sa teda zásadne zmení vaša životná situácia, dom je pripravený sa meniť spolu s ňou.

Dvojdom 16 Dvojdom 16 Dvojdom 16

”Keď je bývanie s rodinou tou najvyššou hodnotou ”

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 17.10.2017 späť

http://spolocne-stastni.ekonomickebyvanie.sk/dom-dvojdom-16.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.