Dvojdom 18

Dvojdom 18 je riešený ako členitý objekt, ktorý v sebe skrýva dve bytové jednotky. Jeho dobrá členitosť napomáha správnemu fungovaniu oboch jednotiek. Každá má svoj vstup, svoje zázemie a časť záhrady. Vysunutím obývačky väčšieho bytu sa vytvorila krytá terasa pre menší byt. Oddelené dispozície poskytujú dostatok súkromia, ale zároveň umožňujú užiť si vzájomnú spoločnosť, keď je to potrebné.

Dvojdom 18

2+kk

Byt 2 + kk, ktorý je prevažne využívaný staršou generáciou vďaka svojej bezbariérovosti a menšej náročnosti na údržbu, ponúka všetko potrebné pre pohodlný život pre dvoch, či osamote. Kryté závetrie nadväzuje na priestrannú predsieň s dostatkom úložných priestorov, z ktorej sa dostaneme do technickej miestnosti a WC. Z predsiene vstupujeme priamo do veľkej obývacej izby s kuchyňou a jedálenským stolom, bohato preslnenej veľkými francúzskymi oknami smerom do záhrady. Z obývacej izby sa dostaneme pohodlne do spálne so súkromnou kúpeľňou. Toto riešenie znižuje zbytočné plochy chodieb a dverí.

Dvojdom 18

4+kk+G

Hlavná časť domu je rozdelená na dve zóny podľa poschodí. Spodná spoločenská zóna s technickým zázemím a garážou a vrchná súkromná so spálňami a kúpeľňami. Opäť prichádzame z krytého závetria cez vstupnú halu, kde sa nachádza technická miestnosť, schodisko a WC. Obývacia izba s kuchyňou a jedálňou je veľkoryso riešená s veľkým množstvom francúzskych okien. Veľký jedálenský stôl je základom pre spoločné stretávanie všetkých generácií. Krytá terasa umiestnená oproti kuchyni poskytuje nerušené súkromie. Dôležitým prvkom dispozícií je umiestnenie spální a detských izieb iba nad časťou jednej generácie, vzhľadom k rozdielnym rytmom a harmonogramu dňa. Spálňa v súkromnej časti domu je vybavená priestrannou šatňou, výhľadom do záhrady, súkromnou terasou a kúpeľňou.

Dvojdom 18 Dvojdom 18

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 16.10.2017 späť

http://spolocne-stastni.ekonomickebyvanie.sk/dom-dvojdom-18.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.