Dvojdom 20

Tradičný model dvojgeneračného bývania je možné pochopiť netradične. Vďaka vysoko variabilnej dispozícii domu je možné dom upraviť niekoľkými spôsobmi.

Dvojdom 20 Dvojdom 20

Variant 1 - dvojgeneračné bývanie

Prvou je byt na prízemí v dvojizbovom usporiadaní s čiastočne oddelenou kuchyňou, spálňou so šatníkom a vstupom na terasu, ktorá sa ťahá až k obývacej izbe.

prízemie:

Dvojdom 20 - prízemie s bytom

Na poschodí je situovaný byt s obývacou izbou, dvoma spálňami s balkónmi a oddelenou kuchyňou. Táto dispozícia využíva každý meter miesta a zbytočne neplytvá priestorom chodby. Aj tento byt však možno v projekte veľmi ľahko pretvoriť na priestrannejší dvojizbový s väčšou kúpelňou, kuchyňou a spálňou so šatníkom. Balkóny a terasy poskytujú súkromie v inak spoločnej záhrade. Pod vonkajšími schodami je umiestnený uzamykateľný krytý prístrešok, napríklad pre bicykle.

1. poschodie:

Dvojdom 20 - 1. poschodie

Vďaka úspornej dispozícii je dom vhodný aj pre užší pozemok. Každý z bytov má vlastný vstup a vďaka plnej fasáde do ulice majú obaja vlastníci súkromie pri vstupe do domu, navzájom sa nerušia a je tu možnosť využívať niektorý z bytov aj na prenájom. Izby sú orientované prevažne do záhrady.

Variant 2 - bývanie s kanceláriou

Druhou variantou je bývanie s kanceláriou. V dobe drahých pozemkov takto využijeme plochu pozemku na maximum. Dispozícia komerčného priestoru v prízemí je navrhnutá tak, že má ľahko dostupnú, ale oddelenú kuchyňu a dostatok úložného priestoru na súkromné účely aj v zadnej časti domu.

prízemie:

Dvojdom 20 - prízemie s kanceláriou

Tieto priestory však možno využiť ako druhú kaneláriu, jednaciu miestnosť či garsónku pre prechodné bývanie. Spojovacia chodba poskytuje dostatok priestoru pre archiváciu, úložné priestory, ukážku výrobkov či prezentáciu firmy. Prechodnú kuchyňu možno používať nerušene ako pre garsónku, tak aj pre kanceláriu, alebo ju možno uzavrieť z oboch strán. Terasa pri kancelárii je v lete vítaným benefitom.

VÝHODY • dom je vhodný aj na úzky pozemok
• 2 bytové jednotky s vlastným vstupom alebo komerčné priestory a ich kombinácia
• balkóny a krytá terasa poskytujú súkromie
• vonkajšie úložné priestory
• konštrukcia vonkajšieho schodiska umožňuje umiestnenie popínavých rastlín , firemných a reklamných predmetov
• samostatné kryté vstupy poskytujú súkromie, vhodné aj na prenájom
• rozumná dispozícia využíva každý centimeter miesta
• slnečné izby aj kancelárie vďaka francúzskym oknám
• spálne orientované do záhrady

Dvojdom 20 Dvojdom 20 Dvojdom 20 Dvojdom 20 Dvojdom 20

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 17.10.2017 späť

http://spolocne-stastni.ekonomickebyvanie.sk/dom-dvojdom-20.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.